MUDr. Jozef Gabrhel - súkromná ordinácia liečebnej rehabilitácie a akupunktúry


Prejdi na obsah

Liecba vlastnou plazmou

NOVINKA

NOVÝ SPÔSOB LIEČBY BOLESTÍ POHYBOVÉHO APARÁTU

VLASTNOU PLAZMOU PACIENTA

Autológna kondicionovaná plazma – ACP ARTHREX

Liečba opotrebovaných kĺbov, šliach a väzivového aparátu pomocou vlastnej plazmy.
Nové poznatky v medicíne priniesli nový spôsob liečby akútnych a chronických úrazov ako aj opotrebovaných kĺbov a šliach pomocou vlastnej plazmy
Jedná sa o neoperačnú, bezpečnú metódu, ktorá využíva bunky z vlastnej krvi.
Liečba vlastnou plazmou je efektívna biologická metóda využitia koncentrovaných rastových faktorov získaných úpravou krvi pacienta pre terapeutické využitie úrazov, bolestivých stavov pohybového aparátu( svalov, väzov, šliach...) a kĺbnej artrózy. Podstatou tejto bioterapie je, že získame z krvi pacienta plazmu obohatenú o trombocyty a vysoké množstvo rôznych rastových faktorov (PDGF, AB a BB, IGF, EGF, VEGF, TGF Beta 1 a Beta 2)a iné hojace faktory. Tieto rastové faktory sú zodpovedné za regeneračné a reparačné procesy vo viacerých tkanivách vrátane kostí, šliach, chrupavky a kože. Napomáhajú procesu hojenia pri akútnych úrazoch, alebo pri prechode do chronického štádia. Tento výťažok z krvi sa aplikuje pomocou injekcie do poraneného miesta resp. kĺbu. Rastové faktory aktivujú kaskádu protizápalových, regeneračných a reparačných procesov v patologicky zmenených tkanivách.
Liečba vlastnou plazmou sa môže využiť pri liečbe roztrhnutých väzov a šliach,natrhnutia svalov, natrhnutia rotátorovej manžety ramena, natrhnutia zkrížených väzov kolena, poranenia meniskov, zápaloch šliach a väzov (tenisový lakeť, achillova šľacha, rotátorová manžeta), poškodenia chrupavky ( I – III st.) a na urýchlenie a zlepšenie hojivých procesov po operáciách.

Ako prebieha konkrétny proces liečby a čo všetko čaká pacienta, ktorý sa rozhodne túto terapiu podstúpiť? Celá procedúra je ambulantná. Pacientovi sa odoberie cca 10 ml venóznej krvi, ktorej spracovanie (centrifugácia) trvá 5 min. Po spracovaní sa podáva do postihnutého miesta vlastná plazma. Do krvi sa nič nepridáva. Celá procedúra trvá približne 30 min. Injekcie sa podávajú v intervaloch 5-7 dní, v akútnych prípadoch sa môžu tieto intervaly skrátiť. Odporúča sa 4-6 podaní. Po zákroku je potrebné na 24 hodín obmedziť fyzickú aktivitu. Po štyroch týždňoch sa môže pacient navrátiť k športovej aktivite. Po 8 týždňoch je pozorovaná asi 60 % redukcia bolestí a po 6 mesiacoch je zlepšenie až 81 %.
Táto bio liečba nie je hradená zdravotnými poisťovňami, ide o nadštandardnú liečbu hradenú pacientom. Táto liečba nie je náhradou chirurgickej liečby. V indikovaných prípadoch je najskôr potrebné vykonať chirurgické ošetrenie poškodených chrupaviek artroskopicky.


objednávky na tel.:+421 32 28 14 702, mob.: +421 904 569 012
od utorka 7.30 hod. do piatku 15.00 hod.
e-mail.: jozef@gabrhel.sk

Úvod | Prof. životopis | Thermovízia | NOVINKA | Masterpuls | Telocvicna | Sonomuskulo | Poradna | Odborné práce | Kontakt | Mapa stránky


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu